Lapkritis 17

Praėjusią vasarą Lietuvos tikintį jaunimą surinko Lietuvos jaunimo dienos “Kelkis ir eik!”. Daug jų dalyvių liudija, kad šis susitikimas buvo išties Malonės įvykis. Tam, kad šis Dievo darbas nebūtų pamirštas, organizatoriai nusprendė LJD 2010 “Kelkis ir eik” dvasią įamžinti nuotraukų albume. Tai tapo įmanoma dėka 15 fotografų savanorių, kurie LJD 2010 metu padarė virš 9000 nuotraukų.
Albumas skirtas visiems, kuriems brangios jaunimo dienos, o ypač kaip dėkingumo dovana visiems, kurie prisidėjo prie Lietuvos jaunimo dienų 2010 įgyvendinimo.
Nuotraukų albumą galite rasti savo vyskupijos jaunimo centre.

Spalis 23

„Kiekvienas žmogus yra paslaptis kitam žmogui ir netgi pats sau. Tik Dievas taip paslaptingai sukūręs ir pamilęs mus, pažįsta mūsų esmę ir žino kiekvieną smulkmeną, susijusią su mūsų gyvenimu“, – tvirtina Panevėžio rajono Naujamiesčio ir Berčiūnų parapijų klebonas Algirdas Dauknys, tarp tikinčiųjų ir visuomenėje dar žinomas kaip eruditas, mąstytojas ir smalsus, tipiškus žurnalisto požymius turintis dvasininkas.

Skaityti toliau »

Spalis 22

 2010-ųjų birželio 26 – 27 d. Panevėžyje vyko Lietuvos jaunimo dienos (LJD). Svečių mieste laukė jau kelias dienas ruošęsi savanoriai ir dar ilgiau viską planavę organizatoriai. Ruoša vyko ne tik kareiviškose virtuvėse, viešosiose miesto erdvėse ar apgyvendinimo punktuose. LJD buvo rengiamasi ir aerodrome…

Paįstrio aerodromas išsiskyrė ne tik jame saugomais lėktuvais ir kartais pasirodančiais lakūnais. Prieš pat LJD atidarymą čia prie siuvimo mašinos dirbo mergina. Ji siuvo didžiulį plakatą su užrašu „Sveikas jaunime!“, kurį per šventės atidarymą danguje dalyviams išskleidė kunigas – karinių oro pajėgų kapelionas Virginijus Veilentas.

Skaityti toliau »

Spalis 21

Ne kiekvieną dieną galime išvysti muzikos instrumentu grojantį kunigą. Ant scenos išvydus gitaras ar sintezatorių, dar niekas per daug nenustemba, nes daugiau ar mažiau kiekvienas esame bandę jais groti. Kunigas su muzikiniu instrumentu – jau kažkas įdomiau…

Daugiau kaip metus veikia muzikinė grupė „Sacerdos“, kurios narai – penki kunigai – groja gitaromis, elektriniais vargonėliais ir būgnais, dainuoja ir sukelia auditorijos ovacijas, nes, kaip patys aiškina, tiesiog atlieka meditacines improvizacijas.

Apie dvasininkų muzikinę veiklą kalbamės su grupės „Sacerdos“ nariu, dainuojančiu ir grojančiu akordeonu, kunigu, Marijos radijo direktoriumi Kęstučiu Kėvalu.

Skaityti toliau »

Spalis 21

Kiekvienas nešiojame savyje pašaukimą. Taip pat turime ir ne vieną talentą. Kaip talentas yra suderinamas, jei žmogus turi pašaukimą kunigystei, tačiau kartu – pomėgį muzikai, lėktuvo pilotavimui arba aštrų protą ir šmaikštų liežuvį – tipiškus žurnalisto požymius? Tokie ir panašūs klausimai kyla, matant kunigus neįprastose vietose ir tarnystėje.

Šiais metais vykusiose Lietuvos jaunimo dienose Panevėžyje buvo pastebimi trys kunigai, kurie rodė, kaip jie sugeba dalintis savo pašaukimu, o kartu ir talentais, juos įgyvendinti, bendraujant su jaunimu ir visais žmonėmis.

Skaityti toliau »

Liepa 28

LJD Kryžius – ne tik jaunimo šventės, bet ir Kristaus kančios simbolis. Kur jis dabar? Panevėžyje! Tikime, jog neša gausių vaisių visam miestui ir jo tikintiesiems. Kviečiame prisiminti LJD Kryžiaus kelionę Jaunimo dienų metu.

 

LJD Kryžiaus kelionė prasidėjo dar 2009 m. sausį ir užtruko pusantrų metų. Aplankęs visas septynias Lietuvos vyskupijas, dalyvavęs daugybėje pamaldų, palietęs ne vieną Dievo besiilginčią jauną širdį, LJD Kryžius pasiekė savo galutinį tikslą – Panevėžį. Čia jis draugėn subūrė savo aplankytuosius, taip pat tuos, pas kuriuos galbūt nespėjo pasisvečiuoti.

Dar jaunimo dienų išvakarėse prie kryžiaus rinkosi LJD savanoriai bei organizatoriai. Visi kartu meldėsi už artėjantį renginį, dalyvius, žvelgdami į Kryžių sėmėsi drąsos ir stiprybės prieš prasidedant darbams, prie jo nešė savo prašymus, atgailą, padėką. Penktadienio vakarą vyko procesija nuo katedros į nuolatinės adoracijos palapinę prie Cido arenos. Pirmasis pro katedros duris Lietuvos kariūnų rankose žengė LJD Kryžius. Jį lydėjo kunigai, vienuoliai, savanoriai ir panevėžiečiai. O pačiame iškilmingos eisenos centre – Švenčiausiasis.

Skaityti toliau »

Liepa 27

Liudijimą apie LJD parašė Kristina Žaldokaitė, gospel choro “Sounds in G” vadovė, LJD ilgalaikė savanorė.


“Belaukiant Lietuvos jaunimo dienų, melsdavausi už jas prašydama, kad kiekvienas atvykęs jaunas žmogus susitiktų Kristų. Patyliukais pagalvodavau, kad mielai ir pati susitikčiau, bet tuojau pat gėdindavau save ir sakydavau sau, kad man ir taip daug malonės, kad metas tarnauti kitiems. Tad su tokiu pasiryžimu laukiau Jaunimo dienų Panevėžyje ir negalėjau tikėtis, kad susitiksiu Jėzų visiškai man netikėtose vietose ir pačiu man netikėčiausiu būdu. Bet pradėsiu nuo pradžių.

Jaunimo dienose buvau atsakinga už viską, kas susiję su scena ir jos aptarnavimu. Rinkau žmones, garso ir šviesos įrangą, sudarinėjau renginio tinklelius, rūpinausi, kad visi muzikantai parepetuotų, laiku atvyktų, kad salėje laiku užgestų šviesos, kad viskas būtų apšviesta ir įgarsinta, kad filmas būtų laiku paleistas, kad treku važiuojantys dviračiai būtų apšviesti ir dar milijonu dalykų, kurių šiaip labai ir nesimatė. Bėgiojau tris dienas su dviem telefonais ir racija rankose po Cido areną ir svajojau, kad šios dienos greičiau pasibaigtų ir galėčiau bent kiek pamiegoti… Skaityti toliau »